Günümüzde sanırım bilgisayarı olmayan ev yoktur diyebiliriz. Durum böyle oluncada ister istemez bazı tehlikeli sitelere girebiliyoruz.
Antivürüs Programları

Teknoicerik.com  makalesi: Günümüzde sanırım bilgisayarı olmayan ev yoktur diyebiliriz. Durum böyle oluncada ister istemez bazı tehlikeli sitelere girebiliyoruz. Fakat bu siteler masum olmayabiliyor ve çeşitli virüslere maruz kalabilirsiniz.İşte burada İlk akla gelen virüs temizleme programi,yada antivirüs programları oluyor.

Ne yazıkki bazı kötü niyetli virüsleri, virüs temizleyici araçlar ile temizleyebiliyoruz. Yani kesinlikle bir bilgisayarınız varsa bir tane antivürüs programı kurmanız şart,bu programlar sayesinde en azından bilmediğimiz sitelere girdiğimizde güvenliği baştan almış oluruz virüs programı ile.

En iyi antivürüs programı hangisi ?

Tabi her programı bilgisayarımıza kuramayız çünkü her virüs programı ücretsiz degil  yıllık ücretleri vardır. Ama kesinlikle bu ücreti vermeye değer çünkü bazı virüsler bilgisayarınıza gerçekten zarar verebilir. Kimse istemez en az 3000 tl verilen bilgisayarının yanmasını , o yüzden öncelikle eğer maddi durumunuz yoksa  hangi virus programi ucretsiz ona bakıcaz.

Devam etmeden önce şunu öncelikle bilmeliyiz ”antivirüs nedir ?” önce bunu bilmeliyiz antivirüs siz ben gibi insanların ama bunlar kötü niyetli insanlar oluyor,kendilerince oluşturdukları bir takım kodlardır,bu kodlar sayesinde kötü niyetli yazılımlar üretip internet dünyasına yaymaktan zevk alan insanlardır yani antivürüs nedir sorusunun cevabı insanlar tarafından yazılmış kötü niyetli yazılımlar .

Pekihangi antivürüs programını kullanmalıyım,yada hangi antivürüs programları beni daha iyi tehlilerden korur şimdi bunlara bu sorulara cevap arayalım.

Hangi virüs programı daha iyidir

1: Kaspersky anti virüs programı

Kaspersky anti virüs programı İndir

Kaspersky gerçekten kendini kanıtlamış güvenilir bir programdır ve deneme amaçlı 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz sonrasında yıllık ücret ödemek zorundasınız,Fakat değermi bana göre değer,virüs temizleyici olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Karspersky indir

2:Norton Antivirüs programı

Norton Antivirüs programı indir

İnternet güvenliğini özellikle amaçlayan norton  programı karsersky kadar olmasada internet dünyasında rahat dolaşmanızı sağlıyor.. Tek kötü tarafı pcniz güçlü değilse ekran kartı  özellikle bilgisayarınızda yavaşlamaya yol açabilir. Öncelikle kendinize şunu sorun az daha yavaş bir bilgisayarmı yoksa yavaş ama güvenli bir bilgisayarmı:) Bunun cevabını verdikten sonra ister kurun ister kurmayın:)  Şunuda belirtim ”en iyi virüs programı ”arasında yer almaktadır.

Norton İndir

Tavsiye edeceklerim bukadar neden diğerlerini yazmadım çünkü 15 yıldan beri bu ikisini kullandığım için bilmediğim bir yazılımı sadece internetten araştırarak buraya yazamam sizlere gerçek bir kullanıcı olarak bu tarz programları anlatmam daha sağlıklıdır diye düşündüğümden diğer virüs programlarından bahsetmedim.

Sonuç: Kısacası antivürüs nedir birdaha dersek.Zararlı virüs yazılımlarına karşı, koruma amaçlı yazılmış özel yazılımlara antivirüs denir.Antivirüs yazılımı kurulan bir bilgisayar virüs bulaşmalarına karşı %99.9’a yakın bir oranla korunabilmektedir. Yapılan her eylemi izleyen antivirüs programı, şüpheli bir eylem veya virüs algıladığında uyarı verir veya eylemi direkt olarak engeller.

Bu uyarıları dikkate almamak bilgisayarınıza virüs bulaşmasına neden olabilir.

Ücretsiz Antivirüs Programları

  1. BitDefender Antivirus Free Edition
  2. Panda Free Anti-Virus 2018
  3. AVG Anti-Virus Free 2018
  4. Ad-Aware Free Anti-Virus+
  5. MalwareBytes Anti-Malware
  6. Avast Free Anti-Virus 2018

Not: Her ücretsiz yazılımda olduğu gibi uygulamaları yüklerken de beraberinde gelen gereksiz yazılımları yüklememeye özen gösterin, yüklemenin her adımını dikkatle inceleyerek geçin

Ücretsiz virüs programı arasında windows ile gelen defender en sağlısı diyebiliriz ücretsiz virüs programıarayanlara özelliklede.

Windows Defender İndir

Sizinde kullandığın antivirüs programı varsa lütfen bunlar dışında yorumda belirtiniz gelen arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz bu şekilde.. Yada farklı antivürüs programı arayan kişilere.

https://www.teknoicerik.com/antivurus-programlari/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları


Disqus Yorumları