Her gün 1 Yumurta
Diyet Listesi

Her gün 1 Yumurta Yiyin


Tüm bir yumurtayı ‘organik multi vitamin’ olarak düşünebilirsiniz. Bunun için bu besini diyet sıralaması oluştururken kullanmak oldukça önemlidir. Yumurtanın kolesterolü yükselttiği artık bir efsaneleşmiş olarak anılmaktadır. Emekler yumurtanın kan kolesterolü üstüne bir tesiri olmadığını kanıtlamıştır. Yumurta başlıca A, D, E ve B grubu vitaminlerini mühim oranda ihtiva eder. Yumurta sarısında bulunan A vitamini göz, kemik ve diş sağlığı açısından ehemmiyet taşır. Stilbul.com diyorki Hem de solunum ve sindirim sistemini sağlığında rol oynar. Yumurta ek olarak demir, çinko benzer biçimde mineralleri de ihtiva eder. Demir içinde ne olduğu ile kan yapımında rol oynar.

Diyet Listesi” yada “Diyet” Kelimelerine Takılmayın


Zayıflama sürecinde ‘diyet ve zayıflama’ kelimeleri üstüne yoğunlaşmayın. Diyet sıralaması yada diyet programları adı altında kısa süreli programlar uygulayabilirsiniz. Fakat sıhhat açısında daha istikrarlı bir beslenme seçimi edinmeye çalışın. Böylece uzun zamanlı kilonuzu koruyabilirsiniz.

Fındık Yiyin


Diyet Listesi Yüksek yağ oranı içermesine karşın fındık inanılmaz besleyici ve sağlıklıdır.
Magnezyum, E vitamini, lif ve çeşitli öteki gıdaları ihtiva eder. Emekler fındığın zayıflamaya ve tip 2 diyabet ile kalp hastalığıyla savaşım etmeye destek olabileceğini göstermiştir. Bazı çalışmalarda ise metabolizmayı artırıcı tesiri bulunduğunu belirtmektedir.

Probiyotik ve Liflerle Bağırsak Sağlığınıza Itina Gösterin
Bağırsağımızdaki bakterilerin tamamına bağırsak mikrobiyotası denir. Bu bakteriler tüm sağlığımızla ilişkilidir. Bağırsağımızdaki bakteriler aşırı kiloluluk de dahil olmak suretiyle, dünyanın en ciddi kronik hastalıklarından bazılarıyla bağlantılıdır. Bağırsak sağlığını geliştirmek için prebiyotik gıdaları (yoğurt ve lahana turşusu benzer biçimde), bolca lifli gıdaları ve yararlı bakterileri diyet sıralaması kapsamına almak gerekir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları


Disqus Yorumları