Yeni Ufuklar Uzay aracı, Dünyanın En Uzak Fotoğraflarını Almak İçin Sadece Kayıt Yaptı
NASA'nın Yeni Ufuklar Uzay Aracı

NASA'nın Yeni Ufuklar uzay aracı şu anda Dünya'dan 3,79 milyar mil veya Dünya ile Güneş arasındaki mesafenin yaklaşık 41 katı ve Neptün'ün yörüngesinin çok ötesinde. Uzun Menzilli Keşif Görüntü Aracı'nı kullanarak Kuiper Belt Objects 2012 HZ84 (solda) ve 2012 HE85 (sağda) gibi bu görüntüleri çimdikledi; bunlar şimdiye kadar Dünya'dan alınmış en uzak görüntülerdir.

Kuiper Kemeri, Pluto, Haumea ve Eris (kütlesi Pluto'nunkilerden bile büyük olan) gibi cüce gezegenlerle dolu gözlemlenebilir Güneş Sistemi'nin kenarında muazzam ve uzak bir buz kemeri kemeri gibidir.

Yeni Ufuklar, Pluto'nun o inanılmaz resmini ve kalbini 2015'te teslim etti ve bir NASA bültenine göre günden güne 700.000 mil yolculuk ederek patlattı .

Kuiper Belt objelerinin bu görüntüleri Voyager 1'in soluk mavi noktasını yendi. Fakat henüz cam gözlüğe kapılma, çünkü kesinlikle daha fazla şey var. Zanaat, o zamandan beri uzak Kuiper Belt nesnelerini incelemek için rotayı değiştirdi ve 1 Ocak 2019'da MU69  İle yakın bir karşılaşma yapacak .

İnsanlar, en kötü durumdayken bazen oldukça şaşırtıcı olabilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları


Disqus Yorumları